Розбірка будівельних конструкцій з частковим збереженням матеріалів

Розбірка будівельних конструкцій з частковим збереженням матеріалів2023-06-10T12:47:18+03:00

У процесі розборки будівель здійснюють роботи з демонтажу, розборки, часткового або повного руйнування конструкцій.

Розбірка будівельних конструкцій — це процес їх часткового руйнування з метою поділу на окремі елементи та їх подальшого вивезення.

Розбірку будівельних конструкцій проводять вручну або з використанням ручних машин для максимального використання матеріалів для повторного використання. Вручну розбирають в основному декоративні, дерев’яні та невеликі металеві конструкції. Розбірку цегляних та шлакобетонних конструкцій вручну виконують лише при невеликому обсязі робіт та в тих випадках, коли інші методи з якихось причин не можуть бути застосовані.

Для розділення конструкцій під час їх розборки та для утворення відкритих прорізів і отворів у різних конструкціях застосовують наступні методи: механічне свердління, буріння і різання з використанням ручних свердловочних машин і верстатів з вуглецевими і алмазними коронками, бурових установок і перфораторів, машин і верстатів з алмазними ріжучими дисками, гідравлічного навісного обладнання та установок для відрізання голов свай; електродугове, плазмове та лазерне різання.

Механізований спосіб застосовують для руйнування сводчатих цегляних, бетонних та залізобетонних перекриттів (з використанням кільцевих молотів на екскаваторі, крані); цегляних стін і перегородок; бетонних основань; бетонних і цегляних конструкцій.